« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Ministria e Ekonomisë publikoi një numër të madh të dokumenteve me interes publik
99527151.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Ministria e Ekonomisë, në Internet faqen e saj i publikoi dokumentet që janë në interes për opinionin, nga të cilat pjesa më e madhe për herë të parë, që paraqet konfirmim të angazhimit për transparencën e plotë dhe llogaridhënien ndaj qytetarëve, kumtoi Ministria.

Konform Vendimit të seancës së 34-të të Qeverisë me të cilën institucionet angazhohen publikisht, përmes ueb faqeve zyrtare të publikojnë 21 dokumente, respektivisht sfera të punës, për të cilat janë kompetente, me të gjitha të dhënat e rëndësishme për opinion (kontakte, norma, shërbime etj), Ministria e Ekonomisë i ka azhurnuar të dhënat ekzistuese dhe të dobishme për opinionin nga puna e Ministrisë dhe i ka plotësuar me përmbajtje të reja", të kërkuara nga qytetarët.

 

Në Internet faqen për herë të parë mund të gjenden buxheti i Ministrisë dhe raportet për realizimin e tij, raportet revizore, plani për furnizime publike me të gjitha ndryshimet dhe plotësimet, rregullorja për ndryshim dhe plotësim të rregullores për sistematizim të vendeve të punës në ministri, lista e të gjithë të punësuarve me pozicion, mail dhe telefon, rregullorja dhe personi për kontakt për paraqitje të mbrojtur të brendshme dhe oficeri për mbrojtje të të dhënave personale", citohet në kumtesë.

 

Në këtë moment nga dokumenti i 21-të i kërkuar, në mënyrë shtesë do të krijohet kalendari onlajn me paralajmërime për ngjarje, për të cilin nevojitet përshtatje teknike e faqes.

Të gjitha dokumentet e kapshme publike të Ministrisë së Ekonomisë mund të gjenden në www.economy.gov.mk, në menynë kryesore të dokumentit ose përmes linkut http://www.economy.gov.mk/page/informacii-javen-karakter.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:56  | Xh.I. | 417 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.