« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
Video ekskluzive nga incidenti i djeshëm në Butel
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Reagon Milan pas lajmeve se do të përballet me sanksione nga UEFA
screenshot-1_1512639508-8760207.png.jpg

Milan ka reaguar në ueb-sajtin e vet zyrtar pas lajmit se UEFA e ka refuzuar propozimin e gjigantit italian për të ashtuquajturën “marrëveshje vullnetare”.

Milan ka thënë se është i gatshëm të arrijë marrëveshje me UEFA-n për ta zgjidhur këtë problem, transmeton Express.

“Kuq e Zinjtë” i dorëzuan planet në nëntor për të arritur marrëveshje për Financiar Fair Play, pasi UEFA bën përjashtime të veçanta për klubet me pronar të rinj.

Por, sipas Gazzeta dello Sport UEFA i ka refuzuar planet e Milanit dhe se mund ta gjobisë dhe të vërë sanksione ndaj saj. 

“Sinjale të rëndësishme nga mediat kanë arritur për marrëveshjen vullnetare, në pritje të prononcimi final dhe zyrtar të UEFA-s. Përveç deklarimi të respektit të vazhdueshëm me maksimal për institucionin evropian [UEFA], Milan gjithmonë e ka bërë të qartë se është i gatshëm të përballet edhe me anën tjetër të monedhës, arritjen e marrëveshjes për zgjidhjen e problemit”, thuhet në ueb-sajtin e Milanit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:05  | Xh.I. | 230 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rita Ora ndez Prishtinën, shihni videon teksa kërcen vallen e Shotes
« Video » Menduh Thaçi i PDSH-së merr pjesë në kongresin e Lëvizjes Besa
Video ekskluzive nga incidenti i djeshëm në Butel
« Ish kryeministri » Georgievski: Emri i plotë Maqedoni më shumë e rezikon Bullgarinë se sa shtete tjera
« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.