Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtjen e kriminalitetit në rrjetet sociale!?
Është shtyrë seanca për rastin “Total’ 
fsdfsfdsfsdfsdfsdfds.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Pas kërkesës së avokatëve të Dragan Pavloviq Latas, seanca për rastin “ Total” është shtyrë, ata kanë kërkuar të xhirohet seanca, transmeton Zhurnal.

 

Gjykatësja Sofçe Gavrilova Efremova tha se në seancë, në të cilën mbahej gjykimi nuk ekzistojnë mundësi teknike për këto lloj xhirime,  dhe për këtë arsye  të dhënat bëhen në mënyrë kompjuterike.

Në fillim të seancës, me kërkesë të mbrojtjes së Llatasit, gjyqi nuk lejoi xhiruesit në seancë të realizojnë inserte edhe pse kishin lejen e duhur.

 

Në rastin “ Total” është i akuzuar gazetari dhe biznismeni Dragan Pavloviq- Latas me tre firmat e tij, “Total marketing” DOOEL, “Total Media Center” dhe “Medijamaks”, në të cilën paraqitet si drejtues dhe pronar.

 

Sipas prokurorisë, Latasi në periudhën 2008 dhe 2015 i ka ikur pagesës për tatim.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:02  | I.XH | 468 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
E enjtja e ardhshme ditë jopune
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
Demiri: Në këtë rikonstruim nuk do të ketë as fitues as humbës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.