Është shtyrë seanca për rastin “Total’ 
maqedonia
Është shtyrë seanca për rastin “Total’ 

Është shtyrë seanca për rastin “Total’ 

Shkup, 7 dhjetor - Pas kërkesës së avokatëve të Dragan Pavloviq Latas, seanca për rastin “ Total” është shtyrë, ata kanë kërkuar të xhirohet seanca, transmeton Zhurnal.

 

Gjykatësja Sofçe Gavrilova Efremova tha se në seancë, në të cilën mbahej gjykimi nuk ekzistojnë mundësi teknike për këto lloj xhirime,  dhe për këtë arsye  të dhënat bëhen në mënyrë kompjuterike.

Në fillim të seancës, me kërkesë të mbrojtjes së Llatasit, gjyqi nuk lejoi xhiruesit në seancë të realizojnë inserte edhe pse kishin lejen e duhur.

 

Në rastin “ Total” është i akuzuar gazetari dhe biznismeni Dragan Pavloviq- Latas me tre firmat e tij, “Total marketing” DOOEL, “Total Media Center” dhe “Medijamaks”, në të cilën paraqitet si drejtues dhe pronar.

 

Sipas prokurorisë, Latasi në periudhën 2008 dhe 2015 i ka ikur pagesës për tatim.

© ZHURNAL 07.12.2017, 12:02 | I.XH | 889 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."