« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Nënshkruhet marrëveshja midis Maqedonisë dhe Shqipërisë për mbrojtje të vizitorëve
flamur-maqedoni-shqiperi-735x400.jpg

Shkup, 7 Dhjetor - Më së fundmi është nënshkruar marrëveshja midis Maqedonisë dhe Shqipërisë për mbrojtje të vizitorëve.

Marrëveshja në thelb siguron mundësinë dhe kompesim më të shpejtë dhe më efikas ndaj shoferëve në raste dëmesh nga ndonjë aksident rrugor.

Marrëveshja është nënshkruar ndërmjet Zyrës Kombëtare për Sigurime të të dy shteteve përkatëse.

Sipas saj të dëmtuarit në Shqipëri, pas kthimit në Maqedoni do t’i drejtohen zyrës në fjalë për sigurime dhe do të kenë mundësinë e përgatitjes se dokumentacionit për kompesim në kohë rekord.

Kjo marrëveshje lehtëson vizitorët e Maqedonisë, të cilët arrijnë në një numër më të lartë se zakonisht përgjatë sezonit veror.

Kjo lloj marrëveshjeje është nënshkruar edhe me Greqinë, Turqinë ,Zvicrën, Bosnjën e Hercegovinën, Malin e Zi, Luksemburgun, Serbinë, Kroacinë, Bullgarinë dhe Slloveninë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 11:41  | Xh.I. | 938 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.