Izraeli do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor
bota
Izraeli do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor

Izraeli do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor

Ushtria e Izraelit njoftoi se do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor, i cili ndodhet nën pushtim, transmeton Anadolu Agency (AA).

 

Në një deklaratë nga ushtria Izraelite thuhet se “Si rezultat i vlerësimit të gjendjes në nivel të Shtabit të Përgjithshëm është marrë vendimi për dërgimin e batalioneve shtesë dhe për vendosjen e sistemeve të vëzhgimit dhe të mbrojtjes me qëllim të fuqizimit të pranisë ushtarake në Jahudije dhe në Samara (Bregu Perëndimor). Ushtarët janë udhëzuar që të jenë të gatshëm për zhvillime të mundshme”

© ZHURNAL 07.12.2017, 11:28 | Z.H. | 502 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."