« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Gjykata e ka pranuar akuzën  për “Titanik 2” pjesërisht
3547416.jpg

Shkup,7 Dhjetor - Këshilli për Vlerësimin e Aktakuzës së Gjykatës Themelore Shkupi 1 më së fundmi i ka pranuar si prova materiale bisedat e përgjuara për rastim “Titanik 2”, transmeton Zhurnal.

Prova këto të paraqitura në aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Speciale Publike.

Në një prej videove, të cilat do të shfrytëzohen si dëshmi në rastin në fjalë, është regjistruar, nga opozita e dikurshme, një bisedë midis ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov dhe liderit të PDSH-së Menduh Thaçi.

Biseda konsistonte në lidhje me votimin dhe ankesat e dorëzuara në KSHZ për zgjedhjet lokale të vitit 2003.

Mijallkov është i akuzuar për veprën penale “Marrje të dhuratës për ndikim kundëligjor”, ndërkohë që, për politikanët: Menduh Thaçi, Bedredin Ibraimi dhe një serë ish anëtarësh të tjerë të VMRO-DPMNE-SË, të KSHZ-së rëndon akuza “Keqpërdorim i detyrës zyrtare dhe autorizim.

Mirëpo Këshilli për Vlerësimin e Aktakuzës së Gjykatës themelore Shkupi 1 ka rrëzuar aktakuzën për pesë gjykatësit e Gjykatës Administrative. PSP-ja ende nuk është deklaruar nëse do të paraqesë ankesë për vendimin e sipërpërmendur.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 11:01  | I.XH | 681 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.