Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane takime të rëndësishme me drejtorin gjeneral të Procredit Bank
ekonomi
Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane takime të rëndësishme me drejtorin gjeneral të Procredit Bank

Unioni i bizneseve shqiptaro-gjermane takime të rëndësishme me drejtorin gjeneral të Procredit Bank

Në kuadër te aktiviteteve të Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane, Drejtori menaxhues i UB, Bekim Brestovci, Drejtori per Financa Vllaznim Kelmendi  si dhe anëtari i kryesisë Dr. Albert Hashimi zhvilluan sot ne Frankfurt një takim pune me drejtuesit e ProCredit Bank, ndër të cilët ishte edhe Drejtori gjeneral zoteri Christoph Freytag.

Takimi rezultoi me pajtushmeri të dyanshme per realizimin e projekteve te perbashketa të cilat si Pilotprojekt do fillojn të realizohen qysh ne Janar te vitit 2018. Vlenë të theksohet që ProCredit Bank është njëri nga anëtarët Premium të UB që nga faza e parė e themelimit të tij dhe një përkrahës i aktiviteteve të UB.

© ZHURNAL 06.12.2017, 19:48 | T.E. | 2,775 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."