« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament
vmro_1.jpg

Shkup, 7 dhjetor - VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës së ligjvënësit. Vendimi u mor pasi pesë deputetë të kësaj partie dhe një deputet i partisë së koalicionit parlamentar, morën masën e paraburgimit ose arrestit shtëpiak, për zhvillimet e 27 prillit në Kuvend. Nga kjo parti, vendimin e gjykatës e konsiderojnë si sulm ndaj demokracisë dhe përndjekje politike nga ana e LSDM-së qeveritare.

"Vendimet e djeshme na kanë shqetësuar pa masë dhe njëzëri kemi vendosur që përkohësisht të pezullojmë aktivitetet tona në Kuvend. Akoma nuk ka vendim përfundimtar për bojkot, por përderisa 5% e deputetëve janë arrestuar e që nënkupton se 5% e qytetarëve të Maqedonisë janë të pa përfaqësuar në Kuvend, ne nuk kemi arsye të qëndrojmë aty", thuhet nga grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.12.2017, 16:59  | Xh.I. | 1,147 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.