Zaev nga Brukseli do të udhëton për në Sofje
maqedonia
Zaev nga Brukseli do të udhëton për në Sofje

Zaev nga Brukseli do të udhëton për në Sofje

Shkup, 6 dhjetor - Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev menjëherë pas përfundimit të vizitës së tij në Bruksel, do të udhëton për vizitë zyrtare në Sofje, ku do të merrë pjesë në Konferencën ndërkombëtare në temë Wolrld Bank – Bulgarija: Celebrating 25+ years of partnership.

Kryeministri Zaev do të jetë i shoqëruar nga ministrat në kabinetin  e tij si Koço Angjushev zv.Kryeministër i Maqedonisë, Dragan Tevdovski, Ministër i Financave dhe Goran Sugarevski, Ministër i Transportit dhe Lidhjeve, transmeton Zhurnal.

Kryeministri Zaev sonte do të merrë pjesë në darkën që e organizon homologu i tij Bojko Borisov, në nderë të kryeministrave të Ballkanit Perendimor që janë prezent sonte në Sofje.

© ZHURNAL 06.12.2017, 15:55 | Xh.I.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."