« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Do të pezullohet kufizimi për shitjen e alkoolit
alk.jpg

Shkup, 6 dhjetor- Ministria e Ekonomisë për dy muaj duhet të përgatisë ndryshime të Ligjit për tregti, me të cilat do të pezullohet kufizimi për shitjen e alkoolit pas orës 19, gjegjësisht 21 dhe do të mundësohet shitja edhe në kioska me posedim të licencës, informuan sot nga Ministria dikasteriale.

Informacionin për ndryshimet ligjore, Ministria e Ekonomisë e prezantoi në seancën e djeshme qeveritare, ndërsa si rezultat i vizitës së realizuar të kompanive në kuadër të projektit "Mësojmë nga komuniteti  i biznesit".

Propozimet, siç informoi sot zëdhënësi i qeveritar Mile Boshnjakovski, vijnë drejtpërdrejt nga bashkësia e biznesit dhe janë harmonizuar me odat ekonomike.

"Në mënyrë të veçantë është me rëndësi që ky informacion është i harmonizuar dhe i bërë me nismë të bashkësisë së biznesit, është biseduar me të gjitha kompanitë më të mëdha dhe me të gjitha odat ekonomike në Maqedoni", deklaroi sot zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski.

Me ligjin aktual shitja e alkoolit është kufizuar deri në orën 19 në periudhën dimërore, respektivisht deri në ora 21 gjatë verës. Në kioskat, ka ndalesë për shitjen e alkoolit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.12.2017, 14:09  | L.E. | 526 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.