« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së në Komunën e Kumanovës e lëshuan seancën
sovetnici-vmro-640x427.jpg

Shkup, 6 dhjetor - Këshilltarët nga radhët e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit, sot e lëshuan mbledhjen e tretë, si shenjë revolte për paraburgimin e antarëve të partisë së tyre për ngjargjet e përgjakshme të 27 Prillit të këtij viti, transmeton Zhurnal.

"Jemi dëshmitarë se po paraburgosen njerëz rrethë nesh të cilët mendojnë më ndryshe nga Qeveria aktuale dhe është absurde që ne këtu të debatojmë për buxhete ose të shikojmë raporte finansiare", tha Dragan Petkovski, kordinator i grupës së këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së.

Kryetarja e Këshillit të Komunës së Kumanovës, Atina Murgashanska potencoi se vendi për diskutime të tilla nuk është në Këshillin e Komunës së Kumanovës, por në pres-konferenca partiake, dhe më pas 11 këshilltarët e VMRO-DPMNE-së lëshuan  seancën.

Megjithate, shumica edhe VMRO-DPMNE kishte kuorum për punë, dhe vazhdoi me seancën,  në të cilën pjesa më e madhe votuan vendimet dhe raportet, pa diskutim.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.12.2017, 14:24  | I.XH | 825 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.