« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Në Shkup dje 12 aksidente, një i lënduar më rëndë
sk.jpg

Shkup, 6 dhjetor- Një person është lënduar më rëndë në njërin nga gjithsej 12 aksidentet e regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në dhjetë aksidente më lehtë janë lënduar 13 persona, ndërsa në njërin është shkaktuar dëm material.

Nga MPB-ja informojnë se dje policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh të kundërvajtjeve, mes të cilëve njëzet e pesë shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e lejuara dhe dy shoferë të cilët kanë kaluar në dritën e kuqe të semaforit.

Nga komunikacioni janë përjashtuar tetë shoferë, që e kanë drejtuar para se të marrin të drejtën e drejtimit të automjetit motorik, si dhe dhjetë shoferë për shkak të skadimit të vlefshmërisë së lejes së qarkullimit dhe një automjet që ka pasur probleme teknike.

Janë sanksionuar edhe dhjetë këmbësor, të cilët kanë kaluar jashtë vijave të shënuara për ta. Janë hasur edhe 90 automjete të parkuara në mënyrë të papërshtatshme. Me ndihmën e automjetit special karrotrec, janë larguar 80 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.12.2017, 12:50  | L.E. | 267 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.