Një shall mund t’ju mbrojë nga sulmet e astmës
medicina
Një shall mund t’ju mbrojë nga sulmet e astmës

Një shall mund t’ju mbrojë nga sulmet e astmës

Personat që vuajnë nga astma janë duke u inkurajuar që të vendosin shall mbi hundën e tyre në mënyrë që të parandalojnë sulmet e astmës për këtë dimër.

 

Frymëmarrja në të ftohtë, ajri i mjegulluar bëjnë që kanalet e frymëmarrjes të ngushtohen duke nxitur sulme të astmës në tre nga katër persona.

 

Kjo bën që këta persona të kenë problem me kollitjen si dhe mungesën e frymëmarrjes.

 

Kështu kanë deklaruar nga organizata “Asthma UK”, e cila ka nisur kampanjën #sfarfie, me moton “një shall mund të shpëtoj jetën”. Megjithatë asgjë nuk i zëvendëson medikamentet për këtë sëmundje./klankosova.tv/

© ZHURNAL 05.12.2017, 13:44 | Z.H. | 1,045 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."