Maska natyrale më e mirë se botoksi
medicina
Maska natyrale më e mirë se botoksi

Maska natyrale më e mirë se botoksi

Receta që e gjeni më poshtë është e jashtëzakonshme. Mund të jetë edhe një mundësi që ju të anashkaloni operimet estetike.

 

Është një maskë që bën “lifting” të fytyrës tuaj, dhe mund të largojë edhe 10 vjet nga fytyra juaj.

 

Salonet e shtrenjta të bukurisë kryejnë trajtime të ndryshme kozmetikore që mund të zëvendësohen lehtësisht nga kjo masë super-efektive.

 

Madje disa njerëz edhe e konsiderojnë si ekuivalente me botoksin, por e mira e kësaj maske është se është krejtësisht natyrale dhe mund ta bëjë lëkurën tuaj të duket edhe më bukur, edhe më e re se sa kur përdorni botoksin, transmeton Klan Kosova.

 

Përbërësit:

 

1 e bardhë e vezës

 

Gjysmë luge çaji lëng limoni

 

Gjysme luge çaji vaj kokosi

 

Përgatitja:

 

Merrëeni një vezë me madhësi të mesme dhe ndane të kuqen e vezës nga e bardha. Më pas vendoseni të bardhën e vezëz në një enë të vogël, tundeni atë mirë derisa të krijohet një shkumë. Shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit. Përzieni mirë.

 

Para se ta vendosni këtë maskë në fytyrë, pastrojeni mirë fytyrën tuaj. Lëreni maskën të qëndrojë për 10-15 minuta. Më pas largojeni maskën duke përdorur ujë të ngrohtë ose çaj kamomili.

© ZHURNAL 05.12.2017, 09:43 | Z.H. | 1,636 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."