Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën ..
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
Bejli: Ndihmova që të fillohet debat publik në temë korrupsioni
Gjellë me puri
gjelle.jpg

Përbërësit

3 vezë

Gjysmë kg purri

1/2 gota Krem

kripë

Biber i zi

½ gotë e çajit vaj vegjetal

gjysmë qepë

2 gota miell

Hapat

1 Purinjët i preni në copa të vogla dhe i vendosni në një enë, vezët dhe kremin e përzieni në një pjatë.

2 Erëzat ia shtoni purinjëve së bashku miellin dhe e përzieni e gjithë glazurën në një enë.

3 Tepsinë e lyeni me vaj, përzierjën e derdhni në tepsi përmbi duke ia vendosur vajin vegjetal.

4 Tespinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 20 minuta.

5 Së bashku me jogurt e bëni shërbimin e gjellës me purinjë.

Ju bëftë mirë!

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 04.12.2017, 10:53  | L.E. | 1,537 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Është zgjedhur kryetari i Këshillit Komunal në Tetovë
« Analizë » A priten arrestime të reja?!
Pranohet akuza e PSP-së, Alimi dhe Guri do të gjykohen
VMRO bojkoton, për anëtarë të ri në KSHZ duhen 81 vota. Flet Xhaferi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.