« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Reshje bore në pjesën perëndimore të vendit
bore_1.jpg

Shkup, 18 dhjetor - Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët perëndimore me reshje të dëborës. Do të fryjë erë mesatare nga drejtim i verior dhe veriperëndimor. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej -1 deri 6 gradë.

Më ftohët në mëngjesin e sotëm në orën shtatë  ka qenë në Mavrovë me temperaturë të matur -7, pastaj vijon Krusheva me -5, Pozharani dhe Gjurishta me -3, Berova dhe Topollpani me -2 dhe Dibra me -1.

Shtresë e dëborës më e lartë është në Dibër dhe arrin 10 centimetra, 9 në Mavrovë, 8 në Pozharan, 6 në Krushevë, 2 në Tetovë, 1 në Topollçan.

Nesër moti do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare veriperëndimore. Rajoni i Maqedonisë do të gjendet në masë të ftohët dhe të thatë, ashtu që do të mbisundojë mot i qëndrueshëm dhe i ftohtë me temperatura të ulëta të mëngjesit dhe të ditës. Temperatura e mëngjesit të mërkurën, ndërsa veçanërisht të enjten në vende-vende do të ulet edhe nën -10, ndërsa ato të ditës do të jenë në interval prej -2 deri 5 gradë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 09:49  | Xh.I. | 1,143 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.