ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
LSDM pro një njësie zgjedhore, BDI kundër
Ballkani, sërish “korridor” refugjatësh drejt Perëndimit

 

Kulturë
Recital i violinistit Oleg Kondratenko
133768813.jpg

Shkup, 18 dhjetor - Violinisti Oleg Kondratenko sonte do të mbajë recital në sallën e Muzikës së dhomës në Filarmoninë e Maqedonisë, ku do të performojë me pianisten Marija Gjoshevska, e cila përveç në piano do të luajë edhe në çembalo.

Në program janë veprat e Georg Fridrih Hendell (Sonata për violinë dhe çembalo në D-dur), Johanes Brams (Sonata për violinë dhe piano nr. 2), Olivie Mesian (Tema dhe variacione për violinë dhe piano) dhe Rihard Shtraus (Sonatë për violinë dhe piano Es-dur). 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 09:12  | Z.H. | 391 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<