« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Hyseni: Shqipëri mos paç "fatin" e Maqedonisë
Blerim-Hyseni_1.jpg

Shkup, 18 dhjetor - Analisti politik, Blerimi Hyseni ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, ku shumica paralamentare zgjodhi kryeprokurorin e përkohshëm, ndërsa opozita ka protesuar jashtë dhe brenda parlamentit.

"Nuk dua të luaj rolin e militantit, por, në një vend ku 70.000 të rinjë janë përdorues të lëndëve narkotike, ndërkombëtarët duhet të mos bëjnë "aminin" e veprimeve antikushtetuese të Edi Ramës! Mbyllja e syve para veprimeve totalisht antidemokratike do ta shpjerë Shqiperinë në rrugë pa kthim", ka komentuar Hyseni, transmeton Zhurnal. 

Sipas tij, nuk duhet shumë mençuri vetëm nëse i kemi parasysh veprimet e ndërkombëtarëve në Maqedoni, heshtja e tyre na kushtoi jo pak, uroj që kjo mos ti ndodh Shqiperisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 21:38  | D.J. | 2,328 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.