« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Remenski: Reforma në ndjekjen e komunikimeve dhe reformë paralele në fushën e gjyqësisë
134026902.jpg

Shkup, 18 dhjetor - Kur bëhet fjalë për reformën e ndjekjes së komunikimeve duhet të kemi parasysh se PPS ende zhvillon procedura në gjykatë dhe hetim për shkatërrimin e kundërligjshëm të pajisjeve në MPB, tha Frosina Remenski, anëtare e Komisionit kuvedor për mbikëqyrje të punës së DSK-së dhe Agjencisë për Zbulim në debatin e sontëm në "Top tema".

Sipas Remenskit, në këtë kontekst nuk duhet të injorohet edhe faktori njeri sepse sistemin e udhëheqin njerëz, por jo më pak i rëndësishëm është edhe operatori, gjegjësisht përgjegjësia e tij.

"Paralelisht me reformën për ndjekje të komunikimeve duhet të ketë reformë në fushën gjyqësore, e cila ishte anemike në vitet e fundit", theksoi Remenski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 21:10  | T.E. | 662 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.