« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Ilir Berani rikujton hitin e Adelinës, “Shko” (Video)
AdelinaIsmaili-ilirberani-780x439.jpg

Përmes një postimi në Facebook, kompozitori Ilir Berani ka kujtuar hitin e Adelina Ismailit, “Shko”.

 

Balada e realizuar në vitin 1996 është një prej këngëve më të pëlqyera të saj.

Ilir Berani dhe Florent Boshnjaku janë muzikantët që e kanë punuar këtë këngë të Adelinës.

 

“Mos thuaj këtu s’ka jetë. Këtu i forti mbet!”, janë fjalët nga teksti i këngës që i ka përmendur kompozitori.

 

“Një bashkëpunim i suksesshëm. Unë dhe Adelina dhe Florenti, 1996”, ka shkruar Berani në një postim në Facebook.

Në vitet e fundit, Adelina është tërhequr nga muzika për t’iu përkushtuar familjes dhe djalit të saj.

Madje ajo ka thënë se nuk e ka më në plan që t’i kthehet skenës si një këngëtare. Porse karrierën do ta vazhdojë si aktore.

Në këtë mënyrë, fansat e shumtë të saj do ta kenë mundësinë që ta ndjekin Adelinën një fushë tjetër të artit. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 16:59  | Z.H. | 809 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.