« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Nëna lë 6-vjeçarin vetëm me foshnjën e sapolindur…çfarë ndodh më pas bëhet hit në internet
n_1513602656-6668434.jpg

Një fëmijë i ri në familjen tuaj ka sfidat e veta. Papritmas, fëmija i vetëm deri më tani po merr një vëlla dhe frika e një nëne për xhelozinë dhe zilinë bëhet shqetësimi kryesor.

Gjithashtu, adaptimet e shtëpisë për fëmijën e ri merren në një nivel krejt të ri. Megjithatë, shqetësimi i prindërve është se si dy vëllezërit e motrat do të shkojnë së bashku dhe do të pranojnë njëri-tjetrin?

Një nënë e përjetoi pikërisht këtë, kështu që kur hyri në një dhomë për të parë se si po shkonin gjërat midis të vegjëlve të saj, ajo pa fëmijën e saj gjashtëvjeçar që mbante butësisht foshnjen e re, transmeton lajmi.net.

Madje edhe më shumë, djali i saj i madh po këndonte “No One Like You” nga John Denver. Ajo duhej të ishte një nga momentet më të adhurueshme që një nënë mund të dëshmojë!

“Më pëlqejnë sytë e tu. Më pëlqen hunda. Më pëlqen goja, veshët, dorën, gishtat, “këndoi ai.

 

Fëmija zbuloi së shpejti se nëna e tij ishte aty, por vazhdoi me këngën si ajo ishte ndjenja më e natyrshme ndonjëherë.

 

“Nuk ka asnjeri, askush pikërisht si ti”, i këndoi vëllait të tij.

 

Kjo pastroi çdo dyshim që nëna e tij kishte ndonjëherë se të dy nuk do të ishin mirë. Ka rrallë një lidhje aq të fortë sa ajo midis dy vëllezërve të motrave, dhe kjo histori jo vetëm që e provoi, por edhe i shkriu zemrat tona! 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 15:17  | Z.H. | 612 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.