« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Shfuqizohet konkursi për prokurorë publikë
132355161.jpg

Shkup, 18 dhjetor - Këshilli Drejtues i Akademisë së Gjykatësve dhe Prokurorëve Publikë "Pavel Shatev" e shfuqizoi konkursin për pranimin e 60 dëgjuesve në trajnimin fillestar të kandidatëve për prokurorë publikë.

"Këshilli Drejtues i Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë Publikë "Pavel Shatev" në seancën e mbajtur më 11 dhjetor të vitit 2017 mori vendim për tërheqjen e shpalljes publike të Akademisë për pranimin e 60 dëgjuesve në trajnimin fillestar të kandidatëve për prokurorë publikë, të shpallur në Gazetën Zyrtare të Republikës së Maqedonisë nga 30.08.2016 dhe në gazetat ditore "Lajm" dhe "Nova Makedonija", theksohet në vendimin e publikuar në faqen e internetit të Akademisë.

 Konkursi është shfuqizuar, sepse kundër 41 personave nga kandidatët e paraqitur është ngritur procedurë nga Prokuroria Themelore Publike Shkup për vepër penale "falsifikim të dokumenteve" e cila ende është në vijim.

Këto kandidatë kanë konkurruar në konkursin me certifikata të falsifikuara për gjuhën angleze. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.12.2017, 11:07  | Xh.I. | 1,344 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.