« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Zaev i ofron ASH-së postin e zv.ministrit në shëndetësi
vlada-na-rm.jpg

Shkup, 17 dhjetor - Ndonëse u bë një kohë e gjatë që kabineti qeveritar vazhdon të mbetet me vende vakante dhe pa disa ministra e zv.ministra, jozyrtarisht Agjencia e lajmeve Zhurnal mëson se pasiqë dikasterin e shëndetësisë pritet ta merr LSDM, në duar të Aleancës për Shqiptarët pritet të shkojë posti i zv.ministrit të shëndetësisë.

Kjo kombinatorikë ndoshta si plotësim të 'apetiteve' të ASH-së të cilës poashtu i janë ofruar një post i zv.kryeministrit për reforma si dhe një ministër pa resor për investime të huaja.

Me ofrimin e posteve të reja, ASH do të ketë:

Zv.kryeministër për reforma
Ministër pa resor për investime të huaja
Zv.ministër në ministrinë e shëndetësisë
Zv.ministër në ministrinë e punëve të jashtme
Zv.ministër në ministrinë e transportit dhe lidhjeve
Zv.ministër në ministrinë e punës dhe politikës sociale
Dhe sekretar shtetërorë në ministrinë e drejtësisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.12.2017, 23:25  | T.E. | 4,659 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.