« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Dy vajza u lënduan pas goditjes nga automjeti në Shkup
133905736_3.jpg

Shkup, 17 dhjetor - Mbrëmë në orën 22:20 në rr. "Filipi i Dytë" automjeti "Folksvagen Bora" me targa të Shkupit, drejtuar nga Lj.Z. (36), ka goditur dy vajza nga Shkupi.

Në fatkeqësi, lëndime pësuan dy vajzat të cilat me automjet tjetër u dërguan në Spitalin e përgjithshëm të qytetit "Shën Naumi i Ohrit", ku iu ofrua ndihma mjekësore, kumtoi MPB.

Tek njëra vajzë u konstatuan lëndime të rënda trupore dhe u mbajt për mjekim të mëtutjeshëm, përderisa tek tjetra vajzë janë konstatuar lëndime trupore dhe është dërguar në Klinikën për vesh, hundë dhe fyt pranë Qendrës klinike "Nëna Terezë"

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi nga SPB Shkup.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.12.2017, 14:06  | T.E. | 749 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.