« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Kryeparlamentari Xhaferi dhe zv.kryeministri Angjushev kryesojnë delegacioni në varrimin e mbretit rumun Mihai i Parë
134023909.jpg

Shkup, 16 dhjetor - Delegacioni i Republikës së Maqedonisë i kryesuar nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, i shprehu nderime mbretit Mihai i Parë në Rumani në meshën që u mbajt në Pallatin mbretëror.

Në delegacionin e Maqedonisë është edhe zëvendëskryeministri Koço Angjushev dhe ambasadori i Maqedonisë në Rumani.

 

Në meshë morën pjesë mysafirë të lartë nga shteti dhe jashtë tij, si edhe Mbreti i Suedisë Karli i Gjashtëmbëdhjetë Gustaf, Mbreti i Spanjës Huan Karlos i Pari, Princi i Uellsit, Çarls dhe përfaqësues të familjeve mbretërore nga Evropa.

Mbreti rumun Mihai i Parë do të varroset sot me nderime më të larta shtetërore dhe ushtarake.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.12.2017, 17:03  | T.E. | 6,524 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.