« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Apple shet 34,4 milionë orë të mençura
app_4.jpg
Sipas kompanisë analitike Canalys, Apple ka pasur sukses viteve të kaluara kur bëhet fjalë për tregun e orëve të mençura.

 
Bazuar në njohuritë e kompanisë, Apple ka shitur 34,4 milionë orë të mençura, duke u nisur nga fakti se kompania ka hyrë në këtë treg në vitin 2015.

Kjo sugjeron se Apple është përgjegjës për shitjen e 51,6 për qind të të gjitha orëve të mençura.

Natyrisht, këto shifra duhet të merren me dozë rezervë, pasi që nga publikimi i orës së parë të mençur, Apple nuk ka publikuar statistikat zyrtare që kanë të bëjnë me ofertat, shitjet dhe të ardhurat e realizuara nga Apple Watch.

Apple kohë më parë publikoi serinë e Apple Watch 3, e cila paraqet gjeneratën e tretë të orëve të mençura. Pajisja ofron mbështetjen LTE, e cila është mirëpritur nga përdoruesit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 09:42  | L.E. | 470 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.