« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
LG premton 22 orë jetëgjatësi bateri me laptopët Gram
lg_2.jpg

Laptopët Gram të LG shquheshin për peshën e lehtë dhe dizajnin e hollë ku modelet 13.3 inç dhe 14 inç peshojnë vetëm 900 gram ndërsa modeli 15 inç 1.1 kilogram.

LG premton 22 orë jetëgjatësi bateri me laptopët Gram

LG rifreskoi linjën e laptopëve Gram ditën e sotme pak ditë përpara konferencës CES.

Konkretisht kompania prezantoi versionet e rifreskuara të Gram 13.3 inç, 14 inç dhe 15 inç.

Ato përmbajnë gjeneratën e 8-të të procesorëve Intel Core i5 dhe i7, memorie SSD dhe një opsion për një SSD të dytë.

Laptopët Gram të LG shquheshin për peshën e lehtë dhe dizajnin e hollë ku modelet 13.3 inç dhe 14 inç peshojnë vetëm 900 gram ndërsa modeli 15 inç 1.1 kilogram.

Kompania tregohet ambicioze kur flitet për jetëgjatësinë e baterisë së laptopëve duke premtuar 22.5 orë për modelin 13.3 inç, 21.5 orë për modelin 14 inç dhe 19 orë për modelin 15 inç.

Krahasuar me modelet e 2017-ës, kapaciteti i baterive është rritur nga 60Wh në 72 Wh.

Edhe Samsung prezantoi laptopët e rinj Notebook 9 me bateri më të mëdha. Ky është një lajm i mirë për Intel pas lajmit se Microsoft dhe Qualcomm ishin gati të shisni laptopët e parë Windows 10 me procesorë Snapdragon me fokus të veçantë në jetëgjatësinë e baterisë. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 09:41  | L.E. | 210 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.