« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Butaris: Çështja e emrit para zgjidhjes, për Vitin e Ri e pres në Selanik kryeministrin Zaev
200_9.jpg

Shkup, 15 dhjetor - Është shumë e rëndësishme të harrohen kontradiktat e së kaluarës dhe vendet të Ballkanit të bashkohen për të qenë pjesë e Bashkimit Evropian, ka deklaruar kryebashkiaku i Selanikut, Janis Butaris për agjencinë bullgare BGNES, transmeton Zhurnal.

"Kushtet janë pjekur dhe mund të arrihet një zgjidhje. Kryeministri Zoran Zaev më njoftoi se do të vijë në Selanik për vitin e ri, në një vizitë private. Por, unë do ta ndihmoj me çfarë të mundem ", tha Butaris.

I pyetur nëse e ndan optimizmin për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve rreth emrit midis autoriteteve në Athinë dhe Shkup, Butaris sqaroi se gjatë vizitës së tij të fundit në Shkup dhe bisedave që kishte me zyrtarët e qeverisë, kryebashkiaku i Selanikut beson se kontradiktat e së kaluarës janë të kaluara .

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 21:41  | D.J. | 2,472 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.