« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Megjashi: Urgjentisht fëmijët të lëshohen në pushim, lufta për ajër të pastër nuk don politikë
dete-gas-maska.jpg

Shkup, 15 dhjetor - Urgjentisht fëmijët të lëshohen në pushim e më të vegjëlit të mos shkojnë në cerdhe, qeveria, ministria e arsimit, e punës dhe politikës sociale, e ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë, qendra për menaxhim me kriza dhe shumë institucione tjera të reagojnë në kohë.

Duke pasur parasysh nivelin e lartë të ndotjes së ajrit dhe ndikimin katastrofik në shëndet, kërkojmë nga pushteti qendrorë dhe lokal urgjentisht të marin masa urgjente që mos lëshohen fëmijët në shkolla dhe të mbyllen cerdhet sepse koncentrimet PM 10 dhe PM 2.5 janë jashtëzakonisht nga normalja.

"Apelojmë se gjendja e shëndetit të fëmijëve është alarmante dhe me këtë rezikohen ato sepse më pas del që cdo i dyti fëmijë është i sëmurë nga mushkëritë, asma dhe bronhit", theksojnë nga Megjashi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 20:40  | T.E. | 1,045 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.