« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
samka-ibraimovski1.jpg

Shkup, 15 dhjetor - Paratë e vjedhura nga ish pushteti në vlerë prej 800 milion franga është vendosur që të kthehen në Maqedoni thekson kështu ministri aktual pa resor Samka Ibrahimovski i cili së shpejti bëhet deputet duke lënë postin e ministrit, transmeton Zhurnal.mk

"Me këto para mund të fillojë të punojë numratori i cili do tregojë paratë e vjedhura dhe të zbuluara e të kthyera në vend", thotë ai.

Ai shton se ajo që anëtarët e KSHZ kanë dhënë dorëheqje për aferën e honorareve që kanë ndarë nuk kanë mundur të ndalojnë transferin që ka bërë ish pushteti.

"Përbërja aktuale e KSHZ funksionon derisa të zgjidhen anëtarët e ri, sot isha të nënshkruaj deklaratën se pranoj të bëhem deputet duke zëvendësuar Vasko Kovacevskin dhe në një nga seancat e rradhës do të verifikohet dorëheqja e tij dhe mandati im", thekson Ibrahimovski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 18:51  | T.E. | 6,336 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.