« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Superjahti “Caronte” brenda të cilit nuk mungon asgjë (Foto/Video)
JAHT.jpg

Një super-jaht i inspiruar sa i përket dizajnit nga anijet e piratëve nga shekulli i 17-të është prodhuar, dhe posedon pistën private të helikopterit, recepsion për pranimin e mysafirëve, pishinë dhe garazh për veturë luksoze.

Kjo anije mbresëlënëse e quajtur “Caronte” është prodhuar nga kompania italiane “Lazzarini Design Studio”, dhe posedon tri dhoma gjumi dhe gjashtë kabina shtesë, transmeton Telegrafi.

Jahti i gjatë 60 metra është dizajnuar duke u bazuar në anijet e piratëve nga shekulli i 17-të, ka edhe një tarracë gjigante për rrezitje pranë pishinës.

“Motoja jonë është “mendo për të ardhmen, por kurrë mos e harroni të kaluarën”, ka deklaruar Lazzarini nga kompania italiane.

“Anija moderne e piratëve , ka të vendosur kabinën në pjesën kryesore të trupit të kësaj anije siç i kishin dikur anije e vjetra të piratëve”, ka shtuar i pari i kompanisë italiane.

Ajo mund të akomodojë 12 pjesëtarë të ekuipazhit, si dhe brenda saj ka palestër fitnesi. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 14:19  | L.E. | 1,044 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bëhuni gati se bora dhe acari po vijnë, ja detajet
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Deklarat e Ramës për Maqedoninë dhe Kosovën, "çmendet" Rusia
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.