« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
LG para prezanton laptopët e ri Gram
LG_3.jpg

LG ka vendosur të bëjë atë që bënë më së mirë, të para-prezantojë produktet, e kësaj here gjeneratën e re të laptopëve Gram, të cilët do të zbulohen në panairin teknologjik CES që mbahet në Las Vegas në janar.

Seritë Gram fillimisht kanë debutuar në 2014-ën, ndërsa tani është prezantuar seria e re të tyre, të cilët kanë bateri 72Wh që mbajë 19 deri 22.5 orë në përdorim të plotë, transmeton tch.

Laptopët Gram do të lansohen në vitin e ardhshëm, ndërsa janë tre madhësi për tu zgjedhur, njëri 13.3 inç tjetri 14 dhe ai më i madh 15.6.

Pajisjet kanë procesorin e gjeneratës së tetë Intel Core i5 dhe i7.

Gramët e rinj janë të bërë nga metali Nano Carbon Magnez, ndërsa detajet e tjera të tyre nuk janë zbuluar ende.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 14:15  | L.E. | 430 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.