« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Mergim Asani po e pret me padurim vitin 2018 drejt sukseseve të reja
23843623_139278460170911_1390719937936936756_n.jpg

Mergim Asani, boksieri profesionist me prejardhje nga Shkup po vazhdon me përgatitjet e tij për ndeshjet e ardhshme, kurse ndeshja e tij e ardhshme pritet të jetë në fillim të vitit të ardhshëm. “Viti 2017 ishte jo edhe aq i suksesshëm për karrierën time sepse mu anuluan disa ndeshje, por për 2018 kam një plan program më të detajuar ku duhet ta shfrytëzoj maksimalisht”, thotë për “ArenaRing”, djaloshi me preardhje nga Shkupi, por që jeton dhe ushtron në Vjen të Austrisë. Ai shton se këtë fazë po e shfrytëzon duke i vizituar edhe disa klube për të bërë sparing.

“Kam nevojë për sparingje të reja dhe tani po bëj kësi lloj stërvitjesh. Jam në formë të mirë dhe besoj se shumë shpejt do të ngjitem në ring duke arritur edhe fitore të reja”, deklaroi Mergim Asani, një djalosh luftarak që nuk dorëzohet lehtë në jetë.  

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 13:37  | A.A. | 574 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.