« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Luiz i jep ultimatum Chelseat
david-luiz-780x439.jpg

Braziliani David Luiz u ka dhënë ultimatum skuadrës së Chelseat, të luaj rregullisht ose të largohet nga skuadra.

Luiz u ul në bankën rezervë nga Antonio Conte pas një mosmarrëveshje midis dyve pas humbjes së Ligës së Kampionëve nga Roma në Romë në muajin tetor dhe braziliani nuk u ndie mirë pas zëvendësimit.

Qendërmbrojtësi pastaj u dëmtua në gju dhe ka qenë jashtë skuadrës së Chelseat që tre javë. Por, ai mund të jetë gati për një kthim të shtunën kur Chelsea përballet me Southampton në shtëpi.

Luiz, tani 30 vjeç, ka qenë i lidhur me lëvizjet e tij tek Manchester United dhe Real Madridit dhe është e kuptueshme që Bayerni i Munihut gjithashtu po monitoron gjendjen e tij.

Bayerni është skuadra e fundit e interesuar pë Luizin

Sipas burimeve të mediumit anglez Express Sport, Luiz dhe Conte u takuan këtë javë për të diskutuar rreth mosmarrëveshjeve.

Menaxheri italian ia bëri të qartë se ai dëshiron që mbrojtësi brazilian të kthehej në ekipin e tij.

Luiz, megjithatë, i tha trajneri italian se ai dëshiron të luaj rregullisht në ekipin e parë dhe pa garanci të plot nuk do të kthehet.

Ndryshe, Andreas Christensen ka marrë vendin e Luiz në pjesën e prapme të mbrojtjes së Chelseat, me Conten që ka mbetur i impresionuar me përparimin e danezit. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.12.2017, 13:12  | Xh.I. | 577 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.