« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Hennessey përforcon Corvetten ZR1 në 1200 kuajfuqi (Foto)
henes.jpg

Së fundmi, kompania e njohur Chevrolet ka prezantuar modelin e ri Corvette ZR1 në version Coupe dhe kabrio ndërsa tani kompania e njohur amerikane Hennessey ka përgatitur paketat për përforcimin e këtij modeli.

Standard, Corvette ZR1 ka motor 6.2-litër V8 me kapacitet prej 744 kuajfuqi, i cili është në kombinim me marshin manual me shtatë shpejtësi ose atë automatik me tetë shpejtësi, transmeton Koha.net. Sa i përket çmimit, ZR1 Coupe në SHBA ushton 119,995 dollarë ndërsa ZR1 kabrio 123,995 dollarë.

Hennessey për Corvette ZR1 ofron paketën “HPE850”, “HPE1000” dhe “HPE1200”, ku këto numra në emër i referohen kuajfuqive.

Hennessey Corvette ZR1 HPE850 me kapacitet prej 850 kuajfuqi shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 2,6 sekonda, versioni HPE1000 për 2,5 sekonda (atë maksimale deri në 354 km/h), si dhe versioni HPE1200 vetëm për 2,2 sekonda (ndërsa atë maksimale deri në 370 km/h).

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.12.2017, 09:52  | L.E. | 296 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.