« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
nuhiu_1.jpg

Shkup, 13 dhjetor - Për 6 muaj, në kohën kur Republika e Maqedonisë ishte nën "ethet" e krizës politike, i pari i policisë në Qeverinë teknike ishte zëvendës ministri aktual i policisë, Agmi Nuhiu.

Padyshim se synimi i këtij lajmi nuk është që tju informojë për një gjë të till, por gjesti të cilin e bërëi ky funksionar shqiptar ishte shumë i madh, shumë human dhe shumë njerëzor. Një gjestë të cilin kanë guxuar dhe guxojnë ta bëjnë vetëm disa njerëz, duke u larguar nga benificionet personale në llogari të një kauze më të madhe humane.

Agim Nuhiu, zëvendës ministri aktual i Ministrisë së Punëve të Bredsëshme (MPB) edhe në kohën kur ka qenë për 6 muaj ministër paratë për reprezentacion që i takojnë një ministri, ua ka shpërndarë familjeve që jetojnë në kushte të rënda sociale, mëson Zhurnal.

Por çfarë janë paratë për reprezentacion?

Këto para parshikohen me buxhetin e ministrisë për darka, dreka, takime dhe shumë benificione të cilat ja mundëson funksioni një ministri.

Zhurnal mëson se edhe sot e kësaj dite, zëvendës-ministri i bredshëm, Nuhiu ka shfrytëzuar zero reprezentacion, duke qenë kështu një shembull pozitiv për funksionarë tjerë publik.

Përndryshe, Nuhiu është kuadër i BDI-së dhe llogaritet si një nga personalitetet më të përgatitura profesionalisht nga brezi i ri i kësaj partie.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.12.2017, 23:00  | D.J. | 40,860 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.