« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Najçevska: Në treg e kam kuptuar se jam anëtare në Këshillin për reforma në gjyqësorë
najce1-e1464091277913.jpg

Shkup, 13 dhjetor - Profesoresha Mirjana Najçevska në intervistën e sontme ka thënë se anëtarët e këshillit për reforma në gjyqësorë ende nuk e dinë se cili është roli i tyre, sa është mandati apo janë angazhuar vetëm që të përgjigjen ndaj kërkesave të qeverisë që të bëjnë vetëm një pjesë të ndryshimeve, transmeton Zhurnal.mk

"Në treg kam kuptuar se jam anëtare e këshillit për reforma në gjyqësorë, pas sqarimit askush nuk na ka kontaktuar, ju kam shkruar të gjithë përgjegjësve që të mbajnë një mbledhje dhe në fund jam kërcënuar se do dal në media e do them se emri im është vendosur në këshill dhe nuk thirrin mbledhje, pas gjysëm ore është caktuar mbledhja", ka thënë Najçevska.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.12.2017, 21:31  | T.E. | 1,851 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.