Najçevska: Në treg e kam kuptuar se jam anëtare në Këshillin për reforma në gjyqësorë
maqedonia
Najçevska: Në treg e kam kuptuar se jam anëtare në Këshillin për reforma në gjyqësorë

Najçevska: Në treg e kam kuptuar se jam anëtare në Këshillin për reforma në gjyqësorë

Shkup, 13 dhjetor - Profesoresha Mirjana Najçevska në intervistën e sontme ka thënë se anëtarët e këshillit për reforma në gjyqësorë ende nuk e dinë se cili është roli i tyre, sa është mandati apo janë angazhuar vetëm që të përgjigjen ndaj kërkesave të qeverisë që të bëjnë vetëm një pjesë të ndryshimeve, transmeton Zhurnal.mk

"Në treg kam kuptuar se jam anëtare e këshillit për reforma në gjyqësorë, pas sqarimit askush nuk na ka kontaktuar, ju kam shkruar të gjithë përgjegjësve që të mbajnë një mbledhje dhe në fund jam kërcënuar se do dal në media e do them se emri im është vendosur në këshill dhe nuk thirrin mbledhje, pas gjysëm ore është caktuar mbledhja", ka thënë Najçevska.

© ZHURNAL 13.12.2017, 21:31 | T.E. | 2,264 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."