Vaksinim falas kundër gripit për penzionerët 
maqedonia
Vaksinim falas kundër gripit për penzionerët 

Vaksinim falas kundër gripit për penzionerët 

Shkup, 13 dhjetor - Disa grupe të penzionerëve do të munden pa pagesë të vaksinohen kundër gripit, vendosi Qeveria në seancën e djeshme, transmeton Zhurnal.

“Me propozim të Ministrisë së Shëndetësisë, në seancën e ministrave e shikuan dhe miratuan informacionin për vaksinim pa pagesë kundër gripit për penzionerët, penzion më të ulët se mesatarja dhe për personat mbi 60 vite  të cilët nuk marrin penzione”, njoftuan nga Qeveria.

© ZHURNAL 13.12.2017, 10:17 | I.XH | 1,138 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."