Ferrari V8 më i mirë në histori (Foto)
auto
Ferrari V8 më i mirë në histori (Foto)

Ferrari V8 më i mirë në histori (Foto)

Një sondazh nga revista “Enzo” ka përcaktuar se cilat janë veturat më të mira Ferrari me motor 8-cilindërsh (V8).

Lexuesit kanë votuar për të preferuarën e tyre dhe nga rreth 4500 vota doli se më e vlerësuara ishte Ferrari 458 Italia, që fitoi 42% të votave, transmeton tch.

Në vend të dytë, Ferrari F355 (20%), ndërsa podiumin e plotësoi Ferrari 488 GTB (9%).

© ZHURNAL 12.12.2017, 09:59 | L.E. | 571 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."