« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Gashi: Hetimi ndërkombëtar për Kumanovën vështirë se do të ndodhë
Tome-Gashi-696x432.jpg

Shkup, 12 dhjetor - Avokati, Tomë Gashi ka thënë se hetimi ndërkombëtarë për rastin e Kumanovës, vështirë se do të ndodhë.

Gashi në “Debat D Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e dy kryeministrave Ramush Haradinajt dhe Zoran Zaev, janë vetëm deklarative.

“Deklarata e z.Zaev sot në Kosovë ka qenë vetëm për ta qetësuar opinionin pasi që dihet se ai e ka të vështirë të ndërhyjë në punët e gjyqësorit në Maqedoni. Nuk besoj që ai do të heq dorë nga sovraniteti juridik, siç kemi hequr ne kur kemi votuar për Gjykatën Speciale, besoj që Zaev e dinë që një kërkesë për hetim ndërkombëtarë është e vonshme pasi që kanë kaluar dy vite”, ka thënë Gashi. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.12.2017, 23:57  | D.J. | 1,311 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.