« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
09_13.jpg

Shkup, 12 dhjetor - Qeveria në seancën e sotme vendosi që të ndahen gjashtë milionë denarë ndihmë financiare dhe ndihmë shtesë humanitare, për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri.

Në seancën qeveritare u shqyrtua informata nga ana e Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë për gjendjen në Shqipëri pas vërshimeve të mëdha.

Qeveria atëherë i obligoi Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim, Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe institucionet tjera kompetente që në afat prej tre ditëve të parashtrojnë propozim zgjidhje për dërgesën e ndihmës humanitare në rajonet në Shqipëri, të cilat janë përfshirë me vërshimet.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.12.2017, 20:15  | D.J. | 798 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.