Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
maqedonia
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri

Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri

Shkup, 12 dhjetor - Qeveria në seancën e sotme vendosi që të ndahen gjashtë milionë denarë ndihmë financiare dhe ndihmë shtesë humanitare, për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri.

Në seancën qeveritare u shqyrtua informata nga ana e Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë për gjendjen në Shqipëri pas vërshimeve të mëdha.

Qeveria atëherë i obligoi Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim, Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe institucionet tjera kompetente që në afat prej tre ditëve të parashtrojnë propozim zgjidhje për dërgesën e ndihmës humanitare në rajonet në Shqipëri, të cilat janë përfshirë me vërshimet.

© ZHURNAL 12.12.2017, 20:15 | D.J. | 1,228 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."