Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin
maqedonia
Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin

Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin

Shkup, 12 dhjetor - Pala mbrojtëse e Abdylfetah Alimit, ka ankimuar vendimin e Gjykatës Penale për masën e paraburgimit 30 ditor. Avokatja Artene Iseni thotë se vendimi për të dërguar në paraburgimin klientin e saj është i pabazë, pasi sipas saj, Alimi vet është paraqitur në Gjykatë dhe se natën e dhunshme në Kuvend ka qenë viktimë e dhunës së ushtruar.

"Edhe kundër faktet se i dyshuari Feta Alimi u paraqit vetë në gjykatë , gjykata solli një vendim për mendimin tim i pa bazë dhe i caktoi masën e paraburgimit për mos ikje dhe mos pengim të procedurës tek dëshmitarë", deklaroi avokatja Artene Iseini.

Iseini thonë se klienti i tij ka bërë vepër heroike dhe ai ka dalë në mbrojte të deputetëve për çka tha se në Gjykatë do të ofrojë dëshmi.

"Veprimet që i konsideron prokuroria elemente të veprës penale mendoj se janë të pa bazë për arsyeje se Fetahu ka qenë vetë viktimë e dhunës në kuvend , kemi dëshmi të mjaftueshme edhe materiale edhe verbale ku Fetahu është pozicionua në mbrojte të deputetëve", shton Artene Iseini.

Abdylfetah Alimi dyshohet për veprën “mos veprim”. Për të njëjtën vepër kohë më parë u suspendua nga MPB-ja, ndërsa më pas i njëjti u emërua si sigurim personal i kreut të ASH-së Ziadin Sela./AlsatM

© ZHURNAL 12.12.2017, 16:30 | Xh.I. | 7,092 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."