Model S karavan arrin në pranverë (Foto)
auto
Model S karavan arrin në pranverë (Foto)

Model S karavan arrin në pranverë (Foto)

Firma Niels van Roij Design, e cila merret me modifikimin e serive të automobilave dhe dizajnimin e veturave të reja, prezantoi konceptin e Shooting Brake, përkatësisht versionin karavan të Tesla Model S.

Siç thonë në kompaninë me seli në Londër, Model S Shooting Brake do të ketë premierën në mars të vitit 2018, transmeton KosovaPress.  Model S karavan ruan linjat sportive, karakteristike për versioni e limuzinës dhe disa detaje stilistike dhe dritat  LED stop.

Çmimi i versionit të Model S karavan nuk është bërë i ditur dhe më tepër detaje do të bëhen të ditura në mars, kur Model S Shooting Brake do të prezantohet zyrtarisht për publikun.

© ZHURNAL 12.12.2017, 14:52 | L.E. | 892 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."