« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
« Ekskluzive » Edhe Jakupi sot do të deponon dorëheqje nga KSHZ
path_4027_881676082.jpg

Shkup, 12 dhjetor - Pas dorëheqjeve qe janë bërë nga ish kryetari i KSHZ-së Aleksandar Çiçakovski, dhe anëtarët e tjerë të këtij institucioni, sot pritet të bëjë dorëheqjen edhe anëtari tjetër Subhi Jakupi i cili në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal e konfirmoi të njejtën.

“Unë dua t’iu tregoj se sot do të deponoj dorëheqjen time për shkaqe etike të jotransparencës për vendimin në lidhje me bonuset. Ne kemi sjellë edhe vendime të tjera, por ky ishte më alarmanti, ndoshta jo për fajin tim personal, por edhe për faj të udhëheqësisë. do të jetë më e ndershme që edhe unë të bëj të njëjtën gjë. Pasi të konstatohet dorëheqja jonë nga parlamenti, prej asaj dite ne na hiqen mandatet. Parlamenti duhet të hapë konkurs të veçantë prej 8 ditësh, ku do të kenë të drejtë konkurrimi ata të cilët i plotësojnë kriteret e vendosur për postet përkatëse” ka deklaruar për Zhurnal anëtari i KSHZ-së Subhi Jakupi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.12.2017, 11:51  | Xh.I. | 2,877 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.