Porsche 911 dhe Lamborghini Huracan, matin shpejtësinë në pistën e garave (Video)
auto
Porsche 911 dhe Lamborghini Huracan, matin shpejtësinë në pistën e garave (Video)

Porsche 911 dhe Lamborghini Huracan, matin shpejtësinë në pistën e garave (Video)

Prodhuesit e veturave, që janë rivale për një kohë të gjatë, kanë zgjedhur një pistë në Nurburgring të Gjermanisë, për të garuar me njëra tjetrën.

Modeli 911 GT2 RS nga Porsche ka qenë vetëm 1.7 sekonda më i shpejtë se Laborghini Huracan Performante, duke ia marrë titullin e më të shpejtit, transmeton Telegrafi.Më poshtë mund të shihni garën mes makinës Porsche që ka 690 kuajfuqi, si dhe modelit nga Lamborghini i cili lëviz me 63 njësi më pak. 

© ZHURNAL 12.12.2017, 10:00 | L.E. | 701 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."