« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Diskutim për menaxhim me IPA fondet
ipa_1.jpg

Shkup, 11 dhjetor- Eurothink - Qendra për strategji evropiane dhe Fondacioni Shoqëri e Hapur - Maqedoni sot organizojnë prezantim të studimit dhe panel diskutimit: "Menaxhimi me instrumentin për ndihmë parainkuadruese - praktika dhe sfida".

Në dokument analizohet shfrytëzimi i fondeve të BE-së në Republikën e Maqedonisë përmes Instrumentit për ndihmë parainkuadruese (2007-2013). Theksi është vendosur në mjetet që menaxhohen përmes sistemit decentralizues për implementim.

Qëllimi kryesor është rezultatet e marra nga analiza të shfrytëzohen për promovimin e shfrytëzimit më të mirë të fondeve evropiane, posaçërisht si rekomandime të cilët do të mund të shfrytëzohen për Instrumentin për ndihmë parainkuadruese për periudhën 2014-2020.

Panel-diskutimi duhet të nxisë debat dhe bashkëpunim midis aktorëve të cilët janë të kyçur në procesin e inkuadrimit në BE, si shtetëror ashtu edhe jo-shtetëror, përmes përmirësimit të marrëdhënieve të ndërsjella partnere në shfrytëzimin e fondeve evropiane. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.12.2017, 08:50  | L.E. | 748 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.