« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Makarona me mish pule
makarona_5.jpg

Përbërësit:
500gr mish i bardhe pule

300gr makarona

1 liter supe nga ajo qe zien mishi

1 luge vegete

1 luge e vogel kripë

100ml vaj

2 luge miell

150ml qumësht

100gr djathë kaçkavall ose ndonje djath tjeter i forte.

Përgatitja:

Ne nje ene ziejme mishin e pules me 2 l uje. Shtojme vegeten dhe ziejme per 30 minuta.

(Nese dishironi qe mishit e zihet me shpjete ndajeni ne copeza te vogla).

Makaronat I ziejem sipas udhezimet ne qeske, i kullojme.

Ne nje tigan ngrohim vajin, shtojme miellin dhe fergojme derisa mielli te merr ngjyre te arte.

Shtojme qumeshtin, shtojme krip sipas nevojes dhe shtojme 1 liter nga uji ne te cilin eshte zier mishi I pules.

Perzijme per pak, largojme nga zjarri dhe shtojme kackavallin te grire ne rende.

Mishin e grijme ne copeza te vogla.

Ne nje ene te qelqit zjarrerezistuese, qesim makaronat e ziera dhe te kulluara, shtojem mishin e ccoptuar dhe ne fund mbulojme me salcen beshamel, perzijem mire dhe pjekim ne furren e parangrohur ne 220 grade derisa te merr ngjyre te kuqrremt.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 01.12.2017, 15:08  | L.E. | 3,678 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.