Memedi mbetet në Qeveri
maqedonia
Memedi mbetet në Qeveri

Memedi mbetet në Qeveri

Shkup, 11 dhjetor - Partia e Vesel Memedit RDK-ja do të qëndron në koalicionin qeveritar tha sot kryeministrit Zoran Zaev, transmeton Zhurnal.

Ai i vlerësoi si shpekulime për atë se a do të jetë deputeti Memedi pjesë e shumicës, thotë se ka bashkëpunim të mirë dhe pret që kjo praktikë të vazhdon.

Në lidhje me zgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë, Zaev përsëriti se në pyetje janë vetëm disa ditë deri kur nga partnerët e koalicionit do të meret vendim si për këtë post, por edhe për postet e tjera që kanë mbetur të zbrazëta.

© ZHURNAL 11.12.2017, 15:28 | I.XH | 7,888 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."