Matësit e vjetër të ujit në Kumanovë do të ndërrohen
maqedonia
Matësit e vjetër të ujit në Kumanovë do të ndërrohen

Matësit e vjetër të ujit në Kumanovë do të ndërrohen

Shkup, 11 dhjetor - Ministria e Transportit dhe Lidhjes këto ditë do të nënshkruan tender për realizimin e projektit për ndërrim të instalicioneve të matësve të ujit dhe lidhjen e tyre në  sistem  për tu lexuar në mënyrë të avansuar dhe të lidhen me rrjetin e ujësjellësit të Komunës së Kumanovës” informojnë sot  nga ndërmarja publike “Ujësjellësi”, transmeton Zhurnal.

Projekti kushton 1 milionë e 600.000 euro, të siguruara nga Banka Europiane. Me këtë projekt pritet që të ndërrohen rrethë 8.000 ose 1.000 matës të ujit në Kumanovë të ri dhe elektronik.

© ZHURNAL 11.12.2017, 14:25 | I.XH | 1,199 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."