VMRO-DPMNE: LSDM-në nuk e intereson asgjë
maqedonia
VMRO-DPMNE: LSDM-në nuk e intereson asgjë

VMRO-DPMNE: LSDM-në nuk e intereson asgjë

Shkup, 11 dhjetor - Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së do të ndërmerrë gjithçka që është në mundësi të tyre që të ju tregojnë opinionit të gjerë se LSDM-në spo e intereson asgjë përveç se të jetë Qeveri pa opozitë dhe pa asnjë kontroll,  transmeton Zhurnal.

“Lidhja Social Demokrate, shumica parlamentare dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë po e rrezikojnë perspektivën euro-atlantantike të Republikës së Maqedonisë. Me provokimet e radhës dhe revanshizmin politik të cilat nuk shkojnë në interesin e Republikës së Maqedonisë dhe qytetarëve të saj, LSDM-ja qartë tregon se për ata nuk është prioritet as agjenda europiane, as reformat në shtet, por as edhe ekonomia, dhe standardi i qytetarëve”, thonë nga VMRO-DPMNE.

 

 

© ZHURNAL 11.12.2017, 14:16 | I.XH | 871 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."